Pokud vám v košíku nejde vybrat pobočka Zásilkovny, na kterou má být balík doručen, napište prosím adresu pobočky do poznámky k objednávce. Na obnově propojení se pracuje. Děkuji za pochopení.
Satsuma eucosmia Japan

Satsuma eucosmia Japan

700
500
K dispozici na jaře
  • Detailní popis
  • Hodnocení
  • Diskuze

Detailní popis produktu

Velikost v dospělosti: 4 cm

Generace: F2

Obtížnost: Mírně náročný

Podmínky chovu: Celoročně pokojová teplota - přes den v zimě min. 22°C, v létě max. do 26°C, s nočním poklesem teploty. Snesou i nižší teploty. Dlouhodobě vyšší teploty než 26°C nemusí být ideální. Vyžaduje vyšší vlhkost a dobré odvětrávání. 

Jedná se o stromový druh - volíme ubikaci orientovanou spíše na výšku. Vhodné jsou spíše větší otvory pro odvětrávání a častěji rosíme.

Jako substrát můžeme použít lignocel, šneci na něj ale neslézají. Jedinou výjimkou je kladení vajec - pokud nemají možnost naklást vejce ve výšce, slézají dolů a snesou vejce pod nějaký předmět (např. kousek sépiové kosti). Pokud umístíme potravu na substrát, šneci ji vyhledají, ale ideálnější je umístit ji do výšky. 

Osvědčená strava: salát, okurka, různé druhy hub, batát. 

Lze zkusit nabídnout i jinou potravu, např. cuketu apod.

Pravděpodobně se nejedná o dlouhověký druh a/anebo je brzký úhyn zapříčiněn vysílením po snůšce (snesení vajec jim trvá delší dobu).

Pohlavně dospělí jsou v roce života. Mým dospělým jedincům je aktuálně něco málo přes dva roky a půl a za poslední rok jich po snesení vajec uhynulo hned několik. 

Vývin mláďat bývá zpočátku velmi pomalý. Mláďata se narozdíl od dospělců pohybují i po dně ubikace. Své dospělce jsem jako mláďata odchovala bez substrátu pouze na navlhčeném perlanu, ale dle zkušenosti s letošními mláďaty, které od začátku odchovávám na lignocelu, jim substrát nijak nevadí (poprvé jsem se bála, abych o ně nepřišla, tak jsem substrát nezkoušela). Po čase růst mláďat nabere na rychlosti. Ne všechna mláďata ale nakonec porostou, je proto potřeba provést důkladnou selekci. 

Hodnocení

0 hodnocení a 0 uživatelských recenzí

  • 5 0x
  • 4 0x
  • 3 0x
  • 2 0x
  • 1 0x
Zatím nikdo neudělil hodnocení.
Buďte první, kdo napíše hodnocení k tomuto produktu.

Diskuze

Máte dotaz na produkt? Položte otázku našim profíkům.

Zatím se nikdo na nic nezeptal.
Spinner

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.